Książnice Na Wielki Finał

Jak podkreślają uczestnicy było to magiczne 90 minut wypełnione najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami w ciekawych, niecodziennych nieraz aranżacjach. Finałowy Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpili instruktorzy oraz uczestnicy zajęć Ośrodka Kultury Gminy Mielec wraz z przyjaciółmi oraz Gościnnie Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach odbył się w niedzielę (28.01) w Kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Książnicach. Wydarzeniu patronował Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

– Dzisiejszy koncert jest niejako podsumowaniem wszystkich wydarzeń kulturalnych związanych z Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem organizowanych w grudniu i styczniu przez Samorządowy Ośrodek Kultury Gminy Mielec i chociaż jest to niejako artystyczne zakończenie wspólnego okresu kolędowania oraz zamkniecie pewnego etapu, to tak naprawdę początek czegoś zupełnie nowego, co mam nadzieje w przyszłości stanie się tradycją naszego regionu. Widząc jak ciepło zostaliśmy przez Was przyjęci chcielibyśmy, aby tak jak dawniej kolędnicy chodzili od domu do domu głosząc dobrą nowinę, tak samo, chcielibyśmy, aby nasze przyszłe Koncerty Finałowe podróżowały po kolejnych parafiach znajdujących się na terenie naszej Gminy – powiedział w trakcie Damian Małek dyrektor SOKiS.

Zebrana licznie publiczność, która wypełniła książnicką Świątynie wysłuchała w sumie 17 utworów, które nagradzane były gromkimi brawami, a ten finałowy doczekał się owacji na stojąco. – Pomysł takiego koncertu zrodził się w naszych głowach już rok temu. Cyklicznie organizujemy w Ośrodku Kultury Koncerty Noworoczne, w których występują nasi podopieczni, ale chcieliśmy też zaprosić do współpracy naszych przyjaciół i wspólnie z nimi zakolędować. I tak po konsultacjach z Anetą Obarą, instruktorem wokalu, postanowiliśmy, że końcówka stycznia będzie idealnym momentem na wielkie podsumowanie naszej artystycznej działalności w oparciu o band grający na żywo. I tak też się stało, efektem czego jest tak fantastycznie odebrany Koncert zarówno przez muzyków, wokalistów i zaproszonych gości, a także zebraną publiczność – powiedział Krzysztof Prucnal, inicjator koncertu, instruktor gry na keyboardzie.

– Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za wspólną muzyczną podróż w klimacie polskich kolęd i pastorałek. Dziękujemy za organizację tego wydarzenia Wójtowi Gminy Mielec Józefowi Piątkowi, który swoimi staraniami przyczynił się do tego, aby nasz pomysł stał się rzeczywistością i żebyśmy wspólnie mogli zwieńczyć piękny okres kolędowania.

Podziękowania należą się też naszemu Dyrektorowi, który wspierał nas od samego początku w realizacji tego przedsięwzięcia i był naszym dobrym duchem troszcząc się o to, aby na każdym etapie przygotowań i finalnie koncertu, wszystko wyszło jak najlepiej. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy czuwali, aby pod każdym względem koncert był dopracowany. Oby więcej tak fantastycznych inicjatyw – powiedziała na zakończenie Aneta Obara, pomysłodawczyni wydarzenia, instruktor wokalu.