Konkursowe Kolędowanie w Gminie Mielec

W czwartek (25.01) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie rozstrzygnięto XXII edycję gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej, Kolędo leć”. Tegoroczna liczba uczestników okazała się rekordowa ponieważ w wokalno-muzycznych zmaganiach udział wzięło ponad 170 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Mielec.

Jak na wstępie podkreślił dyrektor SOKiS, Damian Małek głównymi celami konkursu jest podtrzymywanie tradycji poprzez śpiewanie popularnych i odkrywanie mniej znanych kolęd i pastorałek, uwrażliwienie dzieci, młodzieży i wychowawców na utwory świąteczne, umożliwienie prezentacji swoich umiejętności na scenie oraz promocja dokonań artystycznych.

– To naprawdę niesamowite, że tak dużo wspaniałych dzieciaczków i młodzieży wzięło udział w tegorocznym konkursie. Ale to tylko dobrze świadczy o was samych, waszych rodzicach i dziadkach, bo to pewnie w gronie najbliższych nauczyliście się pięknego zwyczaju wspólnego kolędowania. Dla wielu z tu obecnych jest to coś normalnego, będącego kultywowaniem staropolskich tradycji, ale dla starszych uczestników konkursu i ich nauczycieli to również warstwa artystyczna, gdzie każda kolęda i pastorałka staję się nie tylko pieśnią bożonarodzeniową, ale i utworem przy którym można szlifować swój talent wokalny i muzyczny – powiedział patron honorowy konkursu Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

Komisja artystyczna w składzie Paulina Zięba, certyfikowany pedagog wokalny, Katarzyna Majka, instruktor wokalny, Krzysztof Prucnal, animator kultury, muzyk, po wysłuchaniu ponad 60 prezentacji w czterech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych przyznało 12 nagród i 11 wyróżnień. W celu zachęcenia najmłodszych do aktywnego udziału w podobnych konkursach i inicjatywach, wszystkie dzieci z I i II kategorii otrzymały nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów, łakoci oraz symbolicznych upominków. Jury postanowiło jednak w szczególny sposób wyróżnić 4 występy, które poziomem artystycznym wybijały się wśród najmłodszych uczestników konkursu.

Soliści I kategoria wiekowa

Wyróżnienie: Natalia Furman – Przedszkole w Woli Mieleckiej

Soliści II kategoria wiekowa
Wyróżnienie:
Emilia Smoleń – Przedszkole w Woli Mieleckiej

Zespoły wokalne II kategoria wiekowa
Wyróżnienia:

Magdalena Sasor, Lena Pardel, Zuzanna Trela, Magdalena Piekarska, Zofia Barnat – Przedszkole w Chorzelowie

Zofia Pogoda, Nina Myszkowska, Maja Wiech, Rita Sarama, Emilia Kurgan – ZS w Podleszanach

Soliści III kategoria wiekowa

I nagroda – Ada Bystrowska – ZS w Chorzelowie

II nagroda – Milena Sarama – ZS w Chorzelowie

III nagroda – Mateusz Bara – ZS w Chorzelowie

Wyróżnienia:

Urszula Jagusiak – ZS w Podleszanach

Wiktoria Wiech – ZS w Podleszanach

Zespoły wokalne III kategoria wiekowa

I nagroda – Zespół „Niebiańskie gitary”: Julia Pyclik, Klaudia Kula, Zuzanna Kawa, Bartosz Soja, Olga Dydo – SSP w Złotnikach

II nagroda – Zespół „Wiolinki”: Gabriela Mazur, Julia Bieniek, Aleksandra Graniczka, Julita Małek, Barbara Skolimowska – ZS w Chorzelowie

III nagroda – Zespół „Śnieżynki”: Oliwia Skowron, Emilia Ziomek, Julia Głodzik, Zlata Bezhuk, Lena Marek – ZS w Chorzelowie

Wyróżnienie:

Zespół „Wesoła Czwóreczka” w składzie: Lena Wach, Dawid Krukurka, Adam Kilian, Maja Sznajder – ZSP w Rydzowie

Soliści IV kategoria wiekowa  

I nagroda – Emilia Konieczna – ZSP w Książnicach

II nagroda – Zuzanna Ziółko – ZSP w Woli Mieleckiej

III nagroda – Aleksandra Schab – ZSP w Chrząstowie

III nagroda – Zawisza Gabriela – ZS w Chorzelowie

Wyróżnienia:

Magdalena Rzeźnik – ZSP w Rydzowie

Milena Łącz – ZS w Trześni

Zespoły wokalne IV kategoria wiekowa

I nagroda – „Zespół „Ich trzy”: Gabriela Ciemięga, Gabriela Białek, Kinga Budak – ZS w Chorzelowie                                                      

II nagroda – Emilia Konieczna, Nadia Łojek, Zuzanna Kliś, Emilia Strzępka, Alicja Babula – ZSP w Książnicach

Wyróżnienia:

Lena Kozikowski, Julia Lasek, Wiktoria Mazurek, Aleksandra Kuczkowska, Martyna Malec – ZS w Podleszanach

Zespół „Zakręcona Struna”: Bianka Rusin, Hanna Skolimowska.