Aktywnie dla Niepodległej

Po raz XI w Chorzelowie odbyły się „Biegi Uliczne o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Mielec”.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w aktywny sposób postanowiło uczcić ponad 100 biegaczy z całego regionu. Wszystkich zebranych przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec przywitał Damian Małek, pełniący obowiązki dyrektora placówki. Następnie głos zabrał Jan Kołodziej, Przewodniczący Rady Gminy, który życzył wszystkim zawodnikom szczęśliwego przekroczenia linii mety. Przewodniczący podziękował także opiekunom i biegaczom za sportowe upamiętnienie 100-lecia Niepodległości Polski. Swoje słowa do zebranych skierował również Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. – Dziękuję trenerom, nauczycielom oraz wszystkim uczestnikom dzisiejszych biegów za włączenie się w tą inicjatywę. Każda chwila poświęcona na ruch fizyczny jest już zwycięstwem. Więc dzisiaj nie są ważne miejsca na podium ponieważ biorąc udział w gminnych biegach już zdobyliście „życiowe złoto” - powiedział. Zmagania były wyjątkową okazją do bezpiecznego sprawdzenia swojej kondycji fizycznej na ulicach Chorzelowa, na co dzień dostępnych tylko dla pojazdów mechanicznych i rowerzystów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wyjątkowe puchary i dyplomy. Organizatorzy dziękują Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Mielcu za zabezpieczenie trasy biegów.

Zwycięzcy
Klasy IV - VI Szkoły Podstawowe - dystans 500 metrów
Dziewczęta:
I Emilia Cisło
II Dominika Klimczak
III Karolina Parys
Chłopcy:
I Michał Płaza
II Adrian Płaza
III Bartłomiej Pieróg
Klasy VII Szkoły Podstawowe oraz klasy II-III Oddziały Gimnazjalne - dystans 1 000 metrów
Dziewczęta:
I Paulina Płaza
II Magdalena Latawiec
III Wiktoria Kania
Chłopcy:
I Jakub Bąk
II Paweł Mączyński
III Łukasz Serafin
Szkoły Ponadgimnazjalne – dystans 1 000 Metrów
Mężczyźni:
I Grzegorz Niziołek
Kategoria OPEN – dystans 2 100 metrów
Kobiety:
I Anna Walas
II Agata Zygmont
Mężczyźni:
I Paweł Dulik
II Dariusz Dudek
III Radosław Gaj