Odnaleźli dzieciątko

W ramach największych ulicznych jasełek organizowanych szóstego stycznia w całym kraju Orszak Trzech Króli już po raz piąty kroczył również ulicami Chorzelowa.
Orszak rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej przez księdza prałata Andrzeja Ramsa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Następnie zebrani w Świątyni poznali genezę Orszaku, a Trzej Królowie dali znak do wspólnej wędrówki do Grodu Heroda, gdzie pytali o nowonarodzonego Króla. Następnie uczestnicy przeszli przed remizę OSP, gdzie starły się anioły i diabły w walce dobra ze złem. Po zwycięstwie dobra Orszak wyruszył w dalszą drogę, aby dotrzeć do kresu swej podróży. Trzej Królowie odnaleźli Szopkę, Świętą Rodzinę i Dzieciątko. Przekazali swe drogocenne dary: Kacper – złoto, symbol królewskiej godności Jezusa, Melchior – kadzidło, podkreślające jego boską naturę, Baltazar – mirrę, zapowiedź śmierci Zbawiciela. Spotkanie ze Świętą Rodziną było również okazją do wspólnego kolędowania oraz składania sobie życzeń.
Hasłem tegorocznego Orszaku, który odbył się w sumie w 751 miejscowościach w całej Polsce,  były słowa Świętego Jana Pawła II „Odnowi oblicze ziemi”, który 40 lat temu odbył swoją pierwszą pielgrzymkę do Polski. Aby zaznaczyć solidarność z innymi Orszakami, każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koronę, znaczek oraz śpiewnik. Organizatorem wydarzenia był Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Parafia p. w. Wszystkich Świętych w Chorzelowie.