Artyści z Woli Mieleckiej przywitali Nowy Rok

Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej przez dwie godziny, swój dorobek, prezentowały lokalne grupy artystyczne. Wydarzenie było okazją do przedstawienia dotychczasowych osiągnięć oraz zapowiedzią trendów obowiązujących w 2020 roku.

W imieniu artystów oraz organizatorów zebranych przywitała Bożena Telega, kierownik Filii oraz reżyser koncertu. Jako pierwsi na scenie pojawili się gitarzyści i wokaliści z klas Krzysztofa Prucnala, którzy kolędami i pastorałkami wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie na scenie zaprezentowali się artyści prowadzeni przez Karolinę Szymańską z Grupy Wokalnej „Wolanki”, Grupy Taneczno-Ruchowej „Iskierki”, Zespołu Tańca Estradowego „Rytm”. Udział w koncercie wziął również Chór Parafialny „Laudate deo”, pod przewodnictwem Małgorzaty Leśniak. Po występie Chóru swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie gry na keyboardzie prowadzeni przez Krzysztofa Prucnala oraz ponownie Grupa Wokalna „Wolanki” i Grupa Taneczno-Ruchowa „Iskierki”. Wydarzenie było także okazją do wspólnego kolędowania z Zespołem Wokalno-Instrumentalnym oraz Dziecięcą Grupą Wokalną. Cześć taneczną zakończył pokaz Grupy Taneczno-Ruchowej „ Iskierki” oraz Zespołu Tańca Estradowego „Rytm”.

Za wyjątkowe doznania artystyczne w imieniu publiczności oraz obecnych na sali Radnych, Celiny Szymańskiej, Mariusza Kawalca oraz Zbigniewa Wicherskiego słowa uznania dla artystów przekazał Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. Korzystając z okazji Wójt złożył zebranym życzenia noworoczne. – Życzę przede wszystkim dużo zdrowia, bo bez niego niezwykle trudno realizować zamierzone cele. Niech Nowy 2020 Rok przyniesie wiele szczęścia i pomyślności oraz licznych sukcesów zarówno w życiu artystycznym, zawodowym jak i prywatnym. Dziękuję wszystkim występującym oraz ich rodzicom i opiekunom za niezwykłe przeżycia i emocję w jakich dane jest nam uczestniczyć – powiedział.

Koncert gościnnie poprowadziły uczennice Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, Gabriela Cisło i Wiktoria Bal. Nagłośnieniem zajął się Michał Witek oraz Andrzej Kościelny, a scenografię przygotowała Anna Sypek. Wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” przez artystów, opiekunów i publiczność zakończyło wydarzenie.