Scena dla najmłodszych

We wtorek (24.05) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie rozstrzygnięto I Edycję Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Estrada Skrzatów 2022”. Przez prawie trzy godziny scena należała do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Mielec.

Głównymi celami festiwalu było uwrażliwienie dzieci i wychowawców na muzykę i piosenkę dziecięcą, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności poza swoim środowiskiem, popularyzacja piosenki dziecięcej, inspirowanie do poszukiwań nowych tekstów i muzyki, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci.

- Przede wszystkim chciałbym Wam podziękować, że reprezentujecie dziś tak liczną grupę. Dziękuję nie tylko wspaniałym dzieciakom, ale również rodzicom i nauczycielom. To dzięki Wam możemy się tu spotkać i tworzyć dobry klimat, który rozwija pasje. Na razie jesteście tu z nami, ale przekonany jestem, że będziecie wspinać się coraz wyżej i pewnie za niedługo usłyszymy o Was w telewizji. Życzę Wam tego z całego serca - zwrócił się do uczestników konkursu Józef Piątek Wójt Gminy Mielec.

- Dziś tegoroczni absolwenci szkół podstawowych mają swój debiut w egzaminach ósmoklasistów, a na naszej scenie debiutują Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Wreszcie, po czasach pandemii, w pełni możemy zorganizować konfrontacje młodych artystów, jednak nie chodzi w nich o rywalizację, a wspólną i dobrą zabawę - powiedział Damian Małek- dyrektor SOKiS. - Poza nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami, wszyscy wokaliści będą mogli wystąpić już 4 czerwca na scenie plenerowej w Woli Mieleckiej podczas Gminnego Dnia Dziecka. Gorąco do tego zachęcam bo będzie to okazja do prezentacji nie przed komisją artystyczną, a swoimi najbliższymi - dodał.  

Komisja artystyczna w składzie Małgorzata Leśniak - muzyk, chórmistrz oraz Krzysztof Prucnal, nauczyciel Szkoły Muzycznej, instruktor muzyki SOKiS, po wysłuchaniu 28 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wykonawcza: soliści, odziały przedszkolne I-III

I Nagroda: Ksawery Domagała - ZS w Podleszanach

II Nagroda: Emilia Smoleń - ZS w Woli Mieleckiej

III Nagroda: Hanna Kozioł - ZS w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, odziały przedszkolne I-III

I Nagroda: Lena Sznajder, Dawid Wolak - ZSP w Rydzowie

Wyróżnienie: Alicja Harla, Aurelia Kicilińska, Aleksandra Konieczny, Sonia Rusin, Maja Rzemieniarz - ZSP w Książnicach

Wyróżnienie: Nina Myszkowska, Emilia Kurgan, Maja Wójcik, Julia Myszkowska - ZS w Podleszanach

Kategoria wykonawcza: soliści, odział przedszkolny 0, I klasa szkoły podstawowej  

I Nagroda: Urszula Jagusiak - ZS w Podleszanach

II Nagroda: Julita Małek - ZS w Chorzelowie

III Nagroda: Liliana Kobiernik - ZSP w Rydzowie

 

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, odziały przedszkolne „0”,

I klasy szkół podstawowych  

I Nagroda: Zespół „Wesołe Pierwszaki” - ZS w Chorzelowie

I Nagroda: Urszula Jagusiak, Kamila Loc, Maria Mroczek - ZS w Podleszanach

II Nagroda: Lena Wach, Maja Sznajder - ZSP w Rydzowie

Wyróżnienie: Łucja Babula, Aleksandra Barszcz, Nikola Kapusta, Artur Kowalik, Maja Mikrut - ZSP w Książnicach

Wyróżnienie: Martyna Topór, Alan Ozimek, Ksawery Ozimek - ZSP w Książnicach

Wyróżnienie: Zuzanna Kieszek, Wiktoria Wiech - ZS w Podleszanach

Wyróżnienie: Gabriela Występek, Julia Pyclik, Emilia Kowalska, Aleksandra Gerlik - SP „Promyczek” w Złotnikach

Kategoria wykonawcza: soliści, szkoły podstawowe klasy II-III

I Nagroda: Maria Kozdęba - ZS w Chorzelowie

I Nagroda: Zuzanna Ziółko - Filia SOKiS w Woli Mieleckiej

II Nagroda: Zuzanna Skowron - ZS w Woli Mieleckiej

II Nagroda: Magdalena Rzeźnik - SP Rydzów

Wyróżnienie: Aleksander Ficek - ZS w Chorzelowie

Wyróżnienie: Maja Zielińska - ZS w Chorzelowie

Wyróżnienie: Zuzanna Polak – Filia SOKis w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, szkoły podstawowe klasy II-III

I Nagroda: Wiktoria Szacik, Karolina Makuch, Justyna Krakowska, Maria Krakowska – ZSP w Rydzowie

II Nagroda: Zespół „Wesołe Nutki” - SOKiS Chorzelów

II Nagroda: Zespół „ Śpiewające kosmitki” - Filia SOKiS w Woli Mieleckiej

Wyróżnienie: Zespół „Kluczyki” - ZS w Chorzelowie

Wyróżnienie: Zofia Franczyk, Magda Hajec, Matylda Krawczyk - ZSP w Książnicach