Rozśpiewane Skrzaty

W poniedziałek (29.05) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie rozstrzygnięto II Edycję Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Estrada Skrzatów 2023”. Przez trzy godziny sceną rządzili najmłodsi muzycy i wokaliści przedszkoli i szkół Gminy Mielec.

Głównymi celami festiwalu było uwrażliwienie dzieci i wychowawców na muzykę i piosenkę dziecięcą, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności poza swoim środowiskiem, popularyzacja piosenki dziecięcej, inspirowanie do poszukiwań nowych tekstów i muzyki, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci.

- To dopiero druga edycja naszego Festiwalu, a liczba uczestników już się podwoiła i przekroczyła liczbę stu wyjątkowych dzieci, które przygotowały nie tylko utwory muzyczne, ale również specjalna choreografię i barwne stroje. Naprawdę napawa to optymizmem, że tak młodzi ludzie już czują artystycznego bakcyla i bez tremy i stresu prezentują swoje talenty. W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec chciałbym Wam za to serdecznie podziękować, a rodzicom pogratulować wspaniałych pociech, z których na pewno są dumni. Słowa uznania kieruję również na ręce nauczycieli z przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Mielec, którzy w sercach tych młodych artystów rozpalają twórcze pasje - zwrócił się do uczestników konkursu Damian Małek, Dyrektor SOKiS.

- Serdecznie gratuluję Wam dzisiejszych występów. Dla niektórych był to kolejny występ, lecz są z nami również debiutanci, którzy dziś po raz pierwszy wystąpili na scenie. Wszyscy daliście radę i zdaliście ten egzamin celująco dając nam dużo radości. Festiwal rządzi się jednak swoimi prawami i dziś musieliśmy wybrać te najlepsze wykonania, ale wszystkie były wspaniałe i wyjątkowe - powiedziała Aneta Obara z komisji artystycznej.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe oraz możliwość wystąpienia na scenie plenerowej podczas „Strażackiego Dnia Dziecka” który odbędzie się 4 czerwca w Woli Mieleckiej. Komisja artystyczna w składzie Aneta Obara – instruktor muzyki w SOKiS Chorzelów, SOKiR Wadowice Górne, nauczyciel Szkoły YAMAHA oraz Michał Witek instruktor muzyki w SOKiS Chorzelów, nauczyciel PSM w Mielcu po wysłuchaniu 41 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach wykonawczych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Kategoria wykonawcza: soliści, odziały przedszkolne I-III

I Nagroda: Emilia Smoleń – ZS w Woli Mieleckiej

III Nagroda: Ksawery Domagała – ZS w Podleszanach

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, odziały przedszkolne I-III

I Nagroda: Zespół „Biedronki” – ZS w Trześni

II Nagroda: Iga Tylutki, Wiktoria Jeż, Emilia Smoleń, Miłosz Ważny, Karol Knap – ZS w Woli Mieleckiej

III Nagroda: Alicja Harla, Sonia Rusin, Maja Rzemieniarz, Maria Polak – ZSP w Książnicach

Wyróżnienie: Oliwia Dolot, Igor Zaskalski, Laura Krakowska – ZSP w Rydzowie

Kategoria wykonawcza: soliści, odział przedszkolny 0, I klasa szkoły podstawowej

I Nagroda: Helena Hill-Belhaouane – ZSP w Rydzowie

II Nagroda: Lena Sznajder – ZSP w Rydzowie

Wyróżnienie: Urszula Jagusiak – ZS w Podleszanach

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, odziały przedszkolne „0”, I klasy szkół podstawowych

I Nagroda: Zespół „Wiolinki” – ZS w Chorzelowie

II Nagroda: Aleksandra Barszcz, Aleksandra Konieczny, Nikola Kapusta, Maja Mikrut, Nikola Nycek – ZSP w Książnicach

III Nagroda: Zespół „Wesołe Nutki” – SOKiS Chorzelów

Kategoria wykonawcza: soliści, szkoły podstawowe klasy II-III

I Nagroda: Bartosz Soja – SSP w Złotnikach

II Nagroda: Zuzanna Ziółko – ZS w Woli Mieleckiej

III Nagroda: Zuzanna Polak – ZS w Podleszanach

Wyróżnienie: Zuzanna Skowron – ZS w Woli Mieleckiej

Kategoria wykonawcza: zespoły wokalne, szkoły podstawowe klasy II-III

I Nagroda: Zespół „Wesoły kwartet” – ZSP W Rydzowie

II Nagroda: Zespół „Złotnickie głosy” – SSP w Złotnikach

III Nagroda: Mateusz Bara, Lena Kędzior, Kaja Walczak – ZS w Chorzelowie

Wyróżnienie: Lena Wach, Maja Sznajder – ZSP w Rydzowie