Gwiazda wskazała drogę

Gmina Mielec po raz czwarty uczestniczyła w największych jasełkach ulicznych organizowanych szóstego stycznia w całym kraju. Orszak Trzech Króli po raz czwarty kroczył ulicami Chorzelowa.

Tegoroczny Orszak rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej przez księdza prałata Andrzeja Ramsa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Genezę orszaku oraz wydarzenia sprzed 2018 lat przybliżył zebranym w świątyni, pełniący obowiązki dyrektora SOKiS Damian Małek. Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, odczytał  rozporządzenie Cezara Augusta w sprawie przeprowadzenia spisu ludności w całym państwie oraz zaprosił wszystkich do wspólnej wędrówki do Betlejem. Przed Sanktuarium Trzej Królowie wypowiedzieli hasła tegorocznego Orszaku i dali znak do rozpoczęcia podróży. Przewodnikiem Monarchów oraz uczestników była symboliczna gwiazda, która doprowadziła barwny korowód do Grodu Heroda, gdzie Trzej Królowie pytali o Nowonarodzonego Króla. Następnie uczestnicy Orszaku przeszli przed remizę OSP, gdzie starły się anioły i diabły w walce dobra ze złem. Po zwycięstwie dobra Orszak dotarł do kresu swej podróży. Trzej Królowie odnaleźli Szopkę, Świętą Rodzinę i Dzieciątko. Przekazali swe drogocenne dary: Kacper – złoto, symbol królewskiej godności Jezusa, Melchior – kadzidło, podkreślające jego boską naturę, Baltazar – mirrę, zapowiedź śmierci Zbawiciela. Spotkanie ze Świętą Rodziną przy stajence było również okazją do wspólnego kolędowania oraz składania sobie życzeń. – Bardzo się cieszę, że jest nas tutaj tak wiele. Chciałbym nawiązać do dzisiejszej Homilii, w której ksiądz Proboszcz mówił o Titanicu. Wszyscy uważali, że jest on niezatapialny jednak tragiczna historia zweryfikowała to twierdzenie. Nasz okręt, którym dzisiaj płynęliśmy w Orszaku miał z boku napis „Bóg jest dla wszystkich” i ten statek na pewno nie zatonie. Korzystając z okazji cichłbym złożyć mieszkańcom naszej Gminy najlepsze życzenia noworoczne. Dużo zdrowia pomyślności oraz szczęścia. Niech rok 2018 będzie dla wszystkich jak najlepszy - życzył zebranym Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.
Hasłem tegorocznego Orszaku, który odbył się w sumie w 664 miejscowością w całej Polsce,  były słowa „Bóg jest dla wszystkich”. Aby zaznaczyć łączność z innymi Orszakami, każdy uczestnik otrzymał koronę, znaczek oraz śpiewnik.