Kolędowanie w Gminie Mielec ciąg dalszy

We wtorek (16.01) w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie  rozstrzygnięto Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, Kolędo leć…”. To już dziewiętnasta edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w życie kulturalne Gminy Mielec.

Konkurs skierowany został do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych a jego głównym celem było podtrzymywanie tradycji  świątecznych, poprzez śpiewanie kolęd i pastorałek. – W jednej z kolęd, jakie dzisiaj wysłuchałem padły słowa, że „Jezus jest perełeczką”. Dla mnie wszyscy uczestnicy tego konkursu są właśnie takimi wspaniałymi perełeczkami. Dziękuję, że jesteście i za to, że tak pięknie śpiewacie. Dziękuję rodzicom opiekunom, nauczycielom, dyrektorom szkół oraz pracownikom Ośrodka Kultury za pracę jaką wkładają w realizację tego konkursu. Jest to podtrzymywanie naszej wspaniałej tradycji ale również wielbienie Boga. Jesteśmy wierzący i przekonany jestem, że również poprzez udział w takich konkursach wyznajemy naszą wiarę – powiedział Józef Piątek Wójt Gminy Mielec. Zmaganiom konkursowym przyglądała się również Maria Napieracz, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego. – Bardzo dziękuję za zaproszenie i możliwość wysłuchania wspaniałych kolęd i pastorałek. Gratuluję Gminie Mielec tylu wspaniałych artystów oraz wydarzeń kulturalnych. Jak widać po liczbie uczestników konkurs „Hej, Kolędo leć…” cieszy się dużą popularnością a jego formuła mogłaby mieć charakter przeglądu. Dla mnie, jako nauczyciela, udział w takich wydarzeniach oraz możliwość wysłuchania dzieci jest najlepszym sposobem na naładowanie akumulatorów – powiedziała.

Po prezentacji 40 uczestników komisja artystyczna w składzie Damian Małek, p.o. dyrektor SOKiS oraz Krzysztof Prucnal, instruktor muzyki Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu,
postanowiła przyznać 9 nagród i 5 wyróżnień.  

Lista laureatów:

I kategoria  wiekowa - przedszkola i klasy  „0”
Nagrody:
Maria Gurbała, Jan Dudzkiewicz, Jan Kowalik, Maja Witwicka – Społeczne Przedszkole  „Promyczek” w Złotnikach
Nadia Łojek, Natalia Buś, Jakub Ortyl – Odział Przedszkolny w Książnicach
Wyróżnienie:
Amelia Dobosz, Karolika Żurek, Emilia Pyclik, Maja Paluch – Społeczne Przedszkole  „Promyczek” w Złotnikach

II kategoria  wiekowa - Klasy I - III
Nagrody:
Diana Hyjek – Szkoła Podstawowa w Trześni
Martyna Cichowska – Szkoła Podstawowa w Trześni
Wyróżnienie:
Gabriela Ciemięga – Szkoła Podstawowa w Chorzelowie

III kategoria wiekowa - Klasy IV- VI
Nagrody:
Kornelia Hyjek – Społeczna Szkoła Podstawowa w Złotnikach
Natalia Andrychowicz – Szkoła Podstawowa w Woli Mieleckiej
Wyróżnienia:
Roksana Czerw – Szkoła Podstawowa w Chrząstowie
Jagoda Jeż – Szkoła Podstawowa w Trześni
Wiktoria Hyjek, Emilia Witek – Szkoła Podstawowa w Trześni

IV kategoria  wiekowa – Klasy II - III Odziały Gimnazjalne
Nagrody:
Julia Sosińska – Zespół Szkól w Chorzelowie
Faustyna Czaja – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

Nagroda specjalna za akompaniament na skrzypcach:
Marcin Pokusa – nauczyciel ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach