Wyjątkowe obrazy w Woli Mieleckiej

W czwartek (25.11) w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej otwarto wystawę Zbigniewa Magleckiego, artysty zrzeszonego w Klubie Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Wernisaż wystawy rozpoczął się od występu Zespołu Wokalnego „Wolanki” z Woli Mieleckiej. Następnie zaproszonych gości i znajomych malarza przywitał Damian Małek, dyrektor SOKiS, który także przybliżył zebranym postać artysty. – Zbigniew Maglecki jest swoistym fenomenem, ponieważ swój talent odkrył dopiero na emeryturze. Wcześniej nie myślał i nie próbował swoich sił w przelewaniu emocji na płótno, a jak możemy się przekonać to wielka strata dla nas wszystkich. Przez ostanie 15 lat artysta stworzył blisko 200 dzieł, z których część trafiła do przyjaciół, część została sprzedana, a część znajduję się w jego prywatnej kolekcji. Jak sam podkreśla, kontakt z naturą jest dla niego najbardziej przyjemną rzeczą, co przejawia się między innymi w zamiłowaniu do pszczelarstwa – powiedział.

Spotkanie było również okazją do podziękowań artyście za dotychczasową twórczość. Słowa wdzięczności do malarza skierowali Jadwiga Klaus, prezes Klubu Środowisk Twórczych TMZM oraz Bożena Telega, kierownik Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Zbigniew Maglecki wszystkie dotychczasowe prace wykonał farbami olejnymi, które na płótno nakładane były różnymi technikami. Głównymi nurtami fascynującymi artystę są naturalizm i impresjonizm. Wystawa w Woli Mieleckiej po Przecławiu i Tuszymie jest kolejną indywidualną prezentacją prac artysty. Autor brał również udział w wielu wystawach zbiorowych Klubu Środowisk Twórczych.

Wystawę można oglądać bezpłatnie do 15 grudnia w godzinach pracy Filii Ośrodka Kultury.