Trzej Królowie Ponownie w Chorzelowie

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Parafia pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie oraz Zespół Szkół w Chorzelowie zapraszają do udziału w „Jasełkach Ulicznych”, które odbędą się 6 stycznia 2020 r.

Orszak Trzech Króli to inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. To niezwykłe wydarzenie tworzą rodziny, sąsiedzi, lokalne władze, księża i ludzie dobrej woli. Po raz szósty w wydarzenie to zaangażowali się artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowska Grupa Teatralna, pracownicy Ośrodka Kultury, Uczniowie Zespołu Szkół w Chorzelowie oraz mieszkańcy Gminy Mielec. Jasełka Uliczne rozpoczną się o godzinie 12:30 Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Następnie artyści zaprezentują w trakcie pochodu sceny pod nazwą „Zapowiedź wędrówki Trzech Króli”, „Walka dobra ze złem” oraz „Pokłon Trzech Króli Świętej Rodzinie”. Uroczystość będzie też okazją do wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń orasz radowania się z narodzin Bożej Dzieciny. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma pamiątkowe korony i flagi. W tym roku organizatorzy przygotowali również ciepłą herbatę oraz ciasteczka betlejemskie.

Program:

12:30 - Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

13:30 - Odczytanie Edyktu Cezara Augusta.

Przemarsz ulicami Chorzelowa.

I scena „Zapowiedź wędrówki Trzech Króli” – Sanktuarium.

II scena „Walka dobra ze złem – anioły i diabły” – Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny.

III scena „Pokłon Trzech Króli Świętej Rodzinie” – Zespół Szkół w Chorzelowie.