Wiosenny Zawrót Głowy – rozstrzygnięcie

Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego on-line pt. „Wiosenny Zawrót Głowy”, organizowanego przez Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie.

W przeciągu miesiąca do chorzelowskiego Ośrodka Kultury wpłynęło ponad 160 prac plastycznych. Niestety kilka z nich musiało zostać odrzuconych już na wstępie z powodu braków formalnych. Komisja artystyczna przy ocenie pozostałych brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, staranność wykonania, estetykę plastyczną oraz samodzielność. Jury w składzie Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec, Joanna Halik, instruktor plastyki z Domu Kultury w Przecławiu, Marta Załucka, instruktor plastyki ze Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu oraz Anna Surowiec, instruktor plastyki SOKiS postanowiła przyznać 32 nagrody oraz 26 wyróżnień. – Ilość małych arcydzieł, ich przekaz artystyczny oraz technika wykonania jest naprawdę imponująca. Cieszę się, że dzieci i młodzież z naszej Gminy pod okiem rodziców i opiekunów tak licznie przystąpiła do plastycznej interpretacji jednej z najpiękniejszych pór roku, jaką jest wiosna. Nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy w trudnych czasach, przelali swoje emocje na papier, należą się słowa uznania – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Głównymi celami zmagań było doskonalenie warsztatu plastyczno-technicznego, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz umiejętności plastycznej interpretacji świata oraz zjawisk zachodzących w przyrodzie, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, abstrakcyjnego myślenia, a także wychowanie poprzez uwrażliwianie na odbiór estetyczny otaczającej przyrody.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami nie będzie możliwe zorganizowanie wspólnej dekoracji. Osoby nagrodzone prosimy o kontakt pod nr 17 584 14 83 wew. 23 w celu ustalenia indywidualnego terminu odbioru nagród.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych

 

Kategoria wiekowa 5 - 7 lat - nagrody:

Łucja Babula

Filip Białek

Natalia Dybska

Nikola Kapusta

Lena Kędzior

Mateusz Kozdęba

Justyna Krakowska

Maja Krówka

Julita Małek

Maja Mitkiewicz

Klara Pazdro

Szymon Streb

Kaja Walczak

Tymon Znojek

Lena Zielińska

 

Kategoria wiekowa 5 - 7 lat - wyróżniania:

Mikołaj Budziński

Izabela Czerniejewska

Alicja Jasina

Bartosz Kurgan

Kuba Łojek

Szymon Malczyński

Alan Ozimek

Ksawery Ozimek

Sonia Rusin

Oliwia Skowron

Jagoda Topór

Martyna Topór

Lena Watracz

Natan Wąchała

Gabriela Załucka

Wiktoria Zygmont

 

Kategoria wiekowa 8 - 11 lat - nagrody:

Julia Buda

Kinga Budak

Maja Garbarz

Emilia Kolb

Maria Kozdęba

Klaudia Redman

Aleksandra Świątek

Amelia Wojnarowska

Bartłomiej Zybała

 

Kategoria wiekowa 8 - 11 lat - wyróżnienia:

Gabriela Białek

Aleksandra Filipek

Dominika Mojek

Grzegorz Piątek

Alan Snopkowski

Weronika Stępak

Aleksandra Szostecka

Magdalena Zgórniakiewicz

 

Kategoria wiekowa 12 - 14 lat - nagrody :

Łucja Barnat

Maria Dybska

Filip Głaz

Antonina Jeleń

Weronika Klimczak

Agata Maziarz

Justyna Rybak

Katarzyna Ryniewicz

 

Kategoria wiekowa 12 lat i więcej - wyróżnienia:

Iwona Budzińska

Borys Jasina