Filia Biblioteczna w Trześni

 FILIA BIBLIOTECZNA W TRZEŚNI  

Siedziba: 

budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Trześni 

Trześń 89 

39-331 Chorzelów 

czytelnicy: 308
wypożyczenia: 9 615
ilość książek: 9 223

Godziny otwarcia: 

od poniedziałku do piątku
godz. 11:00 - 17:00
 

starszy bibliotekarz: mgr Regina Kopeć-Chruściel

 tel. 695 081 564

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka Publiczna w Trześni powstała w 1957 roku. Biblioteka ta dysponuje zbiorami  z literatury pięknej  dla dorosłych, młodzieży i dzieci, także tych najmłodszych. Zbiory obejmują również literaturę popularno-naukową oraz księgozbiór podręczny(do udostępniania w bibliotece). 

Od 2012 roku prowadzone są prace wdrażające komputerowy system biblioteczny w celu usprawnienia obsługi czytelniczej a także dostępu do katalogu on-line. 

Biblioteka prenumeruje następujące czasopisma dla czytelników: 

„Korso”, ”Przyjaciółka”, ”Cogito”, ”Victor Gimnazjalista” i „Victor Junior”. 

Biblioteka Publiczna w Trześni została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy ze stałym dostępem do Internetu.

Biblioteka oferuje czytelnikom:  

  • bezpłatne korzystanie z zasobów  Internetu – 2 stanowiska komputerowe dla czytelników;
  • umożliwia pracę w programie Office;
  • istnieje możliwość skorzystania z kserokopiarki. 

W celu popularyzacji książek i czytelnictwa w środowisku lokalnym, biblioteka organizuje konkursy literackie i plastyczne,  spotkania czytelnicze dla najmłodszych dzieci w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową  oraz Samorządowym Przedszkolem w Trześni.

W czasie ferii i wakacji , biblioteka organizuje czas wolny dzieciom, które uczestniczą w różnorodnych zajęciach literackich i plastycznych oraz zabawach edukacyjnych. 

Biblioteka Publiczna w Trześni bierze udział  w akcji  ”Cała Polska czyta dzieciom” promując czytanie  już od najmłodszych lat ciekawej literatury dziecięcej. 

Dla najmłodszych dzieci zorganizowano „kącik malucha”, gdzie mogą spędzić czas, kiedy dorosły korzysta ze zbiorów biblioteki.