Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej

 FILIA BIBLIOTECZNA W WOLI MIELECKIEJ 

Siedziba:
Filia Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Woli Mieleckiej
Wola Mielecka 402
39-300 Mielec 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - godz. 12:00 - 18:00
Środa - godz. 11:00 - 18:00
Piątek - godz. 11:00 - 18:00 

czytelnicy: 325
wypożyczenia: 6 028
ilość książek: 7 695

młodszy bibliotekarz:  Justyna Ryczek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

BP w Woli Mieleckiej rozpoczęła swą działalność w 1977. Od 1991 biblioteka funkcjonuje jako jednostka samorządowa w strukturze Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Chorzelowie. Obecnie działa przy Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Głównym celem działalności biblioteki jest gromadzenie i wypożyczanie książek, ich merytoryczne opracowywanie i dbałość o jakość księgozbioru. Biblioteka prowadzi również działalność kulturalno-oświatową, nader zróżnicowaną, obfitującą w wiele ciekawych form promocji książki i czytelnictwa. Są to liczne konkursy literackie, ortograficzne, czytelnicze, wystawy tematyczne i książkowe. Organizowane są okolicznościowe akcje, takie jak: Ferie w bibliotece, Tydzień Bibliotek, Noc Bibliotek, Cała Polska czyta dzieciom, Wakacje z Kulturą, Narodowe Czytanie,  itp. 

Biblioteka wychowuje nowe pokolenie Czytelników poprzez promocję polskiej i światowej literatury, przyzwyczajając do obecności w czytelni, wypożyczalni, do korzystania z katalogów, czy podręcznego księgozbioru. 

Działa tu również Kółko Recytatorskie, skupiające gimnazjalistów z ZS w Woli Mieleckiej. Młodzi miłośnicy poezji wystąpili na scenie z okazji Dnia Seniora, Dnia Matki oraz Dni Papieskich. 

Od stycznia 2015 rozpoczął swą działalność Dyskusyjny Klub Książki, funkcjonujący w ramach ogólnopolskiego programu Instytutu Książki promującego czytelnictwo. 

Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej stara się podołać wymogom czasu, dlatego zmierza do jak najszybszego zakończenia procesu komputeryzacji zbiorów, gdyż będzie to równoznaczne z wypełnieniem jej nowej funkcji – szerszego dostępu do informacji. 

Księgozbiór biblioteki to bogaty księgozbiór podręczny, literatura piękna dla dorosłych i młodzieży, lektury szkolne, jak również literatura dla najmłodszych czytelników. Zbiory są sukcesywnie uzupełniane, wzbogacane o nowości wydawnicze i bestsellery. 

Biblioteka gromadzi i udostępnia prasę dla dorosłych, dzieci i młodzieży. 

Księgozbiór biblioteki to 7410 woluminów, liczba czytelników zarejestrowanych do listopada 2015 to 300 osób.