XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHORZELOWIE

W dniach 1 – 9 czerwca w całej Polsce obchodzony był XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku hasło przewodnie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom to „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.


Biblioteka Publiczna w Chorzelowie również włączyła się do akcji i tradycyjnie wzorem ubiegłych lat wzięła  udział w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W ciągu tego wspaniałego tygodnia biblioteka gościła grupę przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Chorzelowie wraz z wychowawczyniami. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych przez bibliotekarkę przygód Kici Koci.
Bibliotekę odwiedziły również dzieci z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Chorzelowie wraz z wychowawczynią. Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej zbiorami. Z wielką uwagą wysłuchały czytanej bajki.
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to czytelnicze święto, które obchodzimy przez tydzień  raz w roku, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały  rok. Potrzeba czytania dzieciom jest w naszej bibliotece podkreślana przy okazji codziennych spotkań z czytelnikami różnych pokoleń. Wiele imprez kulturalno-oświatowych dla dzieci jest nierozerwalnie związanych z głośnym czytaniem, prezentacją dorobku naszych bajkopisarzy.
Czytajmy dzieciom 20 minut dziennie ponieważ wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły
na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi,
Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom trwa nieprzerwanie przez cały rok.