XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 08 –15 V 2022 Biblioteka – świat w jednym miejscu

Wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie, którego nie może zabraknąć w naszym kalendarzu… czyli Tydzień Bibliotek!   To już XIX edycja, która w tym roku przebiega pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Czytaj więcej: XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 08 –15 V 2022 Biblioteka – świat w jednym miejscu

Informacja

XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHORZELOWIE

W dniach 1 – 9 czerwca w całej Polsce obchodzony był XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku hasło przewodnie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom to „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

Czytaj więcej: XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHORZELOWIE

Tydzień Bibliotek 2018 w Chorzelowie

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek 2018 w Chorzelowie

„Zimowe opowieści” - Ferie zimowe w Bibliotece w Chorzelowie

Gwarem i radością rozbrzmiewała w ostatnim tygodniu ferii biblioteka w Chorzelowie. Tutaj bowiem młodzi czytelnicy mogli ciekawie spędzić wolny czas. Podczas dwugodzinnych zajęć dzieci brały udział w konkursach literackich, plastycznych, turniejach gier planszowych oraz zabawach integracyjnych. Podczas feryjnych spotkań nie zabrakło zajęć z książką.

Czytaj więcej: „Zimowe opowieści” - Ferie zimowe w Bibliotece w Chorzelowie