Konkurs „Pięknego czytania”

KONKURS „PIĘKNEGO CZYTANIA”  W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RYDZOWIE

W dniu 11 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Rydzowie odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Przez czytanie do sukcesu”. Organizacja tego konkursu należy już do tradycji szkoły, bowiem w tym roku miała miejsce jego IX edycja. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa, zainteresowanie książką i przybliżenie języka literatury pięknej oraz żywego słowa. W konkursie udział wzięli reprezentanci poszczególnych klas wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach klasowych .   
W tym roku szkolnym autorem wszystkich tekstów czytanych przez poszczególnych uczniów był współczesny pisarz dla dzieci i młodzieży Grzegorz Kasdepke, którego 45. rocznica urodzin minęła 4 maja br. Postać autora i jego twórczość została przedstawiona na prezentacji multimedialnej, a jego utwory były zaprezentowane na przygotowanej wystawie.
Uczestnicy konkursu czytali fragmenty książki "Powrót Bartusia czyli co to znaczy… po raz drugi", w której autor wyjaśnia znaczenie różnych dziwnych powiedzeń używanych         w potocznym języku, zwanych przez dorosłych związkami frazeologicznymi. 
Ocenę zmagań osób czytających oceniało jury w składzie : Maria Soluch – starszy bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Podleszanach (przewodnicząca), Anna Czerkies – była dyrektor szkoły, Teresa Kopacz – nauczyciel szkoły. Całość konkursu obserwowali: dyrektor szkoły – Alina Pogoda oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja konkursowa wybrała mistrzów konkursu na poziomie poszczególnych klas:


0-III:
1.Czerkies Milena
2.Krakowska Anna
3.Łachut Filip  
Dyplom wyróżnienie: Kuśnierz Jakub, Bieda Jakub, Dziekan Martyna, Siuda Michał, Dragan Dagmara,


IV-VI:
1.Moskal Anna
2.Bigos Aleksandra
3.Zboch Karolina
Dyplom wyróżnienie: Kilian Paweł, Serafin Karolina.


Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Filię Biblioteczną w Podleszanach oraz dyplomy ufundowane przez organizatorów konkursu. Zwycięzcom konkursu gratulacje złożyli dyrektor szkoły Alina Pogoda i  przedstawiciele jury. Taka akcja z pewnością zachęci uczniów do sięgania po książki i częstego odwiedzania biblioteki zarówno szkolnej jak i publicznej.