XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Dobiegł już końca XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (28 maja – 4 czerwca) zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” mającej na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Czytaj więcej: XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Konkurs Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej w Rydzowie

W dniu 12 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej w Rydzowie odbył się Konkurs Pięknego Czytania. To już XII edycja tego konkursu organizowanego tradycyjne przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Podleszanach. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów oraz budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą.

Czytaj więcej: Konkurs Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej w Rydzowie

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KSIĄŻNICACH

W dniu 29 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Książnicach odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizacja konkursu należy do tradycji szkoły, bowiem w tym roku miała miejsce jego trzecia edycja. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa, zainteresowanie książką i przybliżenie języka literatury pięknej oraz żywego słowa.

Czytaj więcej: KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KSIĄŻNICACH

Konkurs „Pięknego Czytania” w Szkole Podstawowej w Rydzowie

W dniu 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Rydzowie odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Organizacja konkursu należy już do tradycji szkoły, bowiem w tym roku miała miejsce jego XI edycja. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa i wzrost zainteresowań czytelniczych oraz przyzwyczajenie uczniów do systematycznego kontaktu  z książką.

Czytaj więcej: Konkurs „Pięknego Czytania” w Szkole Podstawowej w Rydzowie

Tydzień Bibliotek w Podleszanach

Już po raz szesnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2019 r., Ogólnopolski  Tydzień Bibliotek. Program ten ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w Podleszanach

Konkurs Pieknego Czytania w Szkole Podstawowej w Książnicach

W dniu 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Książnicach odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. To już druga edycja tego konkursu. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa, zainteresowanie książką i przybliżenie języka literatury pięknej oraz żywego słowa.

Czytaj więcej: Konkurs Pieknego Czytania w Szkole Podstawowej w Książnicach