KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KSIĄŻNICACH

W dniu 29 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Książnicach odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Organizacja konkursu należy do tradycji szkoły, bowiem w tym roku miała miejsce jego trzecia edycja. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa, zainteresowanie książką i przybliżenie języka literatury pięknej oraz żywego słowa.

Czytaj więcej: KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KSIĄŻNICACH

Konkurs „Pięknego Czytania” w Szkole Podstawowej w Rydzowie

W dniu 16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Rydzowie odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Organizacja konkursu należy już do tradycji szkoły, bowiem w tym roku miała miejsce jego XI edycja. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa i wzrost zainteresowań czytelniczych oraz przyzwyczajenie uczniów do systematycznego kontaktu  z książką.

Czytaj więcej: Konkurs „Pięknego Czytania” w Szkole Podstawowej w Rydzowie

Tydzień Bibliotek w Podleszanach

Już po raz szesnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2019 r., Ogólnopolski  Tydzień Bibliotek. Program ten ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w Podleszanach

Konkurs Pieknego Czytania w Szkole Podstawowej w Książnicach

W dniu 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Książnicach odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. To już druga edycja tego konkursu. Głównym jego celem jest promocja czytelnictwa, zainteresowanie książką i przybliżenie języka literatury pięknej oraz żywego słowa.

Czytaj więcej: Konkurs Pieknego Czytania w Szkole Podstawowej w Książnicach