Ferie zimowe w bibliotece w Podleszanach - relacja

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Biblioteka w Podleszanach zorganizowała szereg różnorodnych zajęć dla dzieci popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy i spotkań z rówieśnikami.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych.

Na pierwszych zajęciach feryjnych spotkaliśmy się w poniedziałek 11 lutego. Ponieważ wielkimi krokami zbliżały się Walentynki, wykonywaliśmy kartki walentynkowe oraz zakładki do książek. Nie zabrakło również serc i serduszek wycinanych przez uczestników spotkania. W bibliotece zrobiło się kolorowo, gdyż na regałach zawisły czerwone serduszka oraz czerwone balony w kształcie serc.

W środę (13 lutego) uczestnicy zajęć przenieśli się w „Wesoły świat gier i zabaw”, w czasie których chętnie układali puzzle ilustrujące znane postaci z bajek. Nie zabrakło również gier planszowych i klocków lego, z których powstawały samochody, samoloty i inne ciekawe figury.   Ponadto rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy oraz zagadki rozwijając swoją wyobraźnię, ćwicząc pamięć i abstrakcyjne myślenie. „Bajkowe skojarzenia” to zabawa, podczas której uczestnicy odpowiadali na zadawane przez panią bibliotekarkę pytania. Widać było wśród nich duże zaangażowanie, bowiem uczestnik zabawy, który pierwszy znał prawidłowe rozwiązanie otrzymywał słodki podarunek.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w kalambury, która wywołała dużo śmiechu i radości wśród dzieci.

Ostatnie spotkanie feryjne miało miejsce 15 lutego. W tym dniu wykonywaliśmy maski karnawałowe, które przedstawiały różnorodne zwierzęta. Były też tradycyjne maski weneckie.

Na zakończenie ferii wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i z uśmiechem na twarzach podziękowali za wspólnie i wesoło spędzony czas. Do zobaczenia za rok!