TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W PODLESZANACH

W dniach 1 - 9 czerwca 2019 r. w wielu miastach i miejscowościach naszego kraju odbędzie się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - największe doroczne święto kampanii czytania obchodzone w tym roku pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Tydzień ten jest prowadzony w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, mobilizującej placówki kulturalne, instytucje i społeczeństwo w całym kraju do organizowania imprez czytelniczych, bajkowych parad i festynów oraz zabaw inspirowanych literaturą dziecięcą, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20 minutowego czytania dzieciom. Tydzień ten służy również popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęca do czytania książek.
Również biblioteka w Podleszanach będzie aktywnie uczestniczyć w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom organizując w spotkania czytelnicze w dniach 3 – 7 czerwca 2019 r.
Zapraszamy Dzieci, Rodziców, Nauczycieli i sympatyków biblioteki do udziału w tym największym dorocznym święcie czytelniczym.