„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – PODLESZANY TEŻ!

Biblioteka w Podleszanach od wielu lat włącza się w ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej metody ich wszechstronnego rozwoju.

Głośne czytanie ma magiczną moc zaspokajania potrzeb dziecka, rozszerza horyzonty, rozwija wyobraźnię, buduje więź emocjonalną pomiędzy rodzicem a dzieckiem, jest podstawą dobrych kontaktów, pomaga w wychowaniu dziecka, uczy je pozytywnego myślenia. Kontakt z książką od najmłodszych lat wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika, rozwija jego zainteresowania, wzbogaca język, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pomaga osiągnąć sukces w życiu.

Rozumiejąc to i doceniając - Biblioteka w Podleszanach zorganizowała w dniu 5 czerwca 2019 r. spotkanie z młodszą grupą przedszkolaków z Zespołu Szkół w Podleszanach. „Zamkowe Zuchy” przybyły do biblioteki z wychowawczynią panią Marzeną Rembisz.

Zgodnie z tematem spotkania „Bajka dla malucha” pani bibliotekarka zaprezentowała bogatą ofertę kolorowych bajek, baśni, wierszyków przeznaczonych dla tej grupy czytelniczej.   Dzieci z zaciekawieniem oglądały bogato ilustrowane książeczki. Ponadto wspólnie omówiono zasady poszanowania książek, które nie były obce przedszkolakom.

Pani bibliotekarka prezentowała również obrazki z literatury dziecięcej, a dzieci odgadywały, z jakiej bajki pochodzi ilustracja. Z zadaniem tym przedszkolaki poradziły sobie znakomicie! Były również zagadki literackie, z rozwiązaniem których dzieci nie miały problemu.

Nie zabrakło również wesołych wierszyków czytanych przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe bajeczki, z którymi chętnie pozowały do wspólnej fotografii.