Tydzień Literacki w Zespole Szkół w Podleszanach

W dniach 04 - 07 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół w Podleszanach odbywał się Tydzień Literacki, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III tejże szkoły.

Przez cały tydzień w ramach akcji przeprowadzono wiele ciekawych atrakcji:

  • Konkursy plastyczne i literackie,
  • Plakat „Moja ulubiona bajka” – praca w grupach,
  • Kwadrans czytelniczy na sali gimnastycznej,
  • Rzuć wszystko i czytaj! - W tym dniu uczniowie przebrani za postaci z bajek prezentowali piękne stroje na rewii mody. Następnie przedstawili krótką inscenizację bajkową „Księżniczka na ziarnku grochu”. Gościem specjalnym tego wydarzenia była Maria Soluch – starszy bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Podleszanach. Pani bibliotekarka przeczytała fragmenty „Baśniowej biografii Andersena” Wioletty Piaseckiej, której uczniowie wysłuchali z zaciekawieniem i zainteresowaniem.

Następnie przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców konkursu „Najpiękniejszy bajkowy strój”. Wybór był bardzo trudny, bowiem uczniowie w strojach prezentowali się znakomicie! Dziewczynki występowały w strojach księżniczek, wróżek, czarownic i innych postaci bajkowych, a chłopcy wcielili się w role królewiczów, rycerzy, smoków i innych. W jury oceniającym stroje uczestniczyła pani dyrektor szkoły – Halina Cygan i zaproszony gość – Maria Soluch z biblioteki. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a pozostałe dzieci wyróżnienia.

Głównym celem  zorganizowanego Tygodnia Literackiego było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, zapoznanie z różnorodną literaturą dziecięcą, poznawanie terminów i pojęć związanych z biblioteką i książką, wyrabianie nawyku czytania oraz zamiłowania do książek.

Dziękujemy Dyrekcji oraz paniom nauczycielkom za zaproszenie do udziału w tak pięknej imprezie, która służy popularyzacji czytelnictwa oraz zachęca dorosłych do codziennego co najmniej 20 minutowego czytania dzieciom. Głośne i codziennie czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, wzbogaca słownictwo. Pomaga również osiągnąć sukces w życiu!

Dlatego zapraszamy uczniów szkoły do Biblioteki Publicznej w Podleszanach przez cały rok szkolny i w czasie wakacji!