OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE W WOLI MIELECKIEJ

W dniu 9.10.2023 r. Bibliotekę w Woli Mieleckiej odwiedziły dzieci z klasy III Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej wraz z wychowawczynią i panią bibliotekarką. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, a zatytułowane zostało „Z Książką – ku przygodzie!”. Podczas tej wizyty czytaliśmy fragmenty książki „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik” Justyny Bednarek. Dzieci – oraz Panie – zabawiły się w detektywów, próbując wraz z Żółtą Skarpetką odkryć tajemnicę zaginięcia złotego guzika. Rozwiązując liczne zagadki dzieci świetnie się bawiły, a znalezienie rozwiązania dało wszystkim dużo satysfakcji.

Na koniec trzecioklasiści zapoznali się z księgozbiorem naszej biblioteki, ze szczególnym uwzględnieniem lektur dopasowanych do ich grupy wiekowej.

Spotkanie, które nie przez przypadek odbyło się w październiku, który jest miesiącem bibliotek szkolnych, miało na celu pokazanie młodym czytelnikom, jaką przygodą może być czytanie, i zachęcenie ich do samodzielnego sięgania po lekturę – nie tylko szkolną.

Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzy i (miejmy nadzieję) przekonaniem, że sięganie po książkę też może być wspaniałą przygodą!