#biblioteka - hasłem Tygodnia Bibliotek 2019

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja ogólnopolska akcję – Tydzień Bibliotek, program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Sprawdźcie, co działo się Złotnikach.

13 maja 2019 roku w Filii Bibliotecznej w Złotnikach odbył się IX Maraton Czytania. Przez pięć godzin usłyszeliśmy fragmenty wielu ciekawych książek z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zmieniali się - gdy część czytelników musiała wracać na zajęcia, pojawiali się nowi chętni by poczytać i posłuchać. Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali słodki upominek.
Akcja miała na celu promocję literatury i czytelnictwa, oraz wskazanie roli książki w rozwoju dziecka. Wspólne czytanie książek może być bardzo interesującym doświadczeniem. Zwykle czytamy sami dla siebie - po cichu lub w ogóle nie wypowiadając słów na głos, tymczasem dawniej głośne czytanie było czymś zupełnie naturalnym, tak jak dziś oglądanie telewizji. Słowa przeczytane na głos mają jeszcze większą moc, niemal czarodziejską.

Nie odbyło się oczywiście bez zajęć plastycznych. Był czas na kolorowanie i rysowanie.

Miło było również usłyszeć życzenia i otrzymać piękną laurką z okazji Dnia Bibliotekarza.