#biblioteka - hasłem Tygodnia Bibliotek 2019

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja ogólnopolska akcję – Tydzień Bibliotek, program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Sprawdźcie, co działo się Złotnikach.

Czytaj więcej: #biblioteka - hasłem Tygodnia Bibliotek 2019

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”

W dniach 04-08.06.2018 r. obchodzona była VII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Filia Biblioteczna w Złotnikach również uczestniczyła w tej akcji, której celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zaszczepienie pasji do książek i czytelnictwa.

Czytaj więcej: XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2018 jest „(DO)wolość czytania”

W dosłownym znaczeniu słowa "dowolność" oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki.

Czytaj więcej: Hasłem Tygodnia Bibliotek 2018 jest „(DO)wolość czytania”

Pasowanie na czytelnika biblioteki

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia 18.12.2017r. w Fili Bibliotecznej w Złotnikach odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki publicznej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika biblioteki

Narodowe Czytanie w Gminie Mielec

Filie Biblioteczne Gminy Mielec zapraszają do wspólnego czytania „Wesela”  Stanisława Wyspiańskiego podczas VI edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się  2 września 2017 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Chorzelowie.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Gminie Mielec

Tydzień Bibliotek 2017

Tydzień Bibliotek – XIV edycja: Biblioteka. Oczywiście!
W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek 2017