Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Trześni

"Biblioteka – świat w jednym miejscu" – to hasło promujące XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, obchodzony w tym roku od 8 do 15 maja.

Biblioteka z tej perspektywy ujęta jest jako mały punkt na mapie, a z drugiej – drzwi do świata wiedzy i wyobraźni. Wystarczy wejść do biblioteki i wśród wypełnionych tytułami regałów znaleźć odpowiedni egzemplarz, a wraz z otwarciem książki – być zarazem wszędzie. W bibliotecznych zasobach zebrana jest wiedza o wszystkim i żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. W bibliotece - cały świat zebrany jest w jednym miejscu, a cała wiedza o świecie dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią książkę i ją wypożyczyć. Możemy czytając w domu, wyjść poza jego ściany: odczytywać z poradnika ciekawostki i czerpać wiedzę, inspirować się przewodnikiem turystycznym, delektując się kawą czytać ciekawą biografię. Możemy wejść w świat swojej wyobraźni, odwiedzając fantastyczne, bajkowe krainy czy zobaczyć te prawdziwe, które wydarzyły się w historii. Znaleźć możemy literaturę piękną i odpowiedzi na nurtujące pytania. To wszystko możemy – dzięki książkom, które są na wyciągnięcie naszej ręki i stoją na bibliotecznym regale. Dlatego zapraszamy do świata w którym wszystko znajduje się w jednym miejscu – świata biblioteki.

Z zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Tygodniu Bibliotek skorzystali zarówno dorośli czytelnicy, jak i najmłodsi z Samorządowego Przedszkola w Trześni, którzy po wysłuchaniu bajek o tematyce związanej z biblioteką („Kicia kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej, „Przygody Fenka: Biblioteka” Magdaleny Grucy”) zapoznali się z informacjami dotyczącymi biblioteki, wypożyczania książeczek i spędzania wolnego czasu w bibliotece. Miłym zaskoczeniem dla dzieci, było obejrzenie bajeczki z serii Świnka Peppa pt. „Biblioteka” oraz obdarowanie ich słodyczami. Nie mogło się obejść bez zaproszenia do ponownych odwiedzin i zapisu do biblioteki. W nawiązaniu do hasła Tygodnia Bibliotek, została zaprezentowana wystawa książek tematycznych dla każdego czytelnika – dziecka i dorosłego.

Kulminacyjnym punktem kończącego się XIX Ogólnopolskiego Tydzień Bibliotek p.h. „Biblioteka –świat w jednym miejscu”, była miła niespodzianka dla wszystkich, którzy książki czytają lub będą czytać. Wiele nowości książkowych zostało zaprezentowane w bibliotece, bo przecież jak świętować, to tylko ze skarbami książkowymi i wspaniałymi czytelnikami!