Noc Bibliotek 2018 w Bibliotece Publicznej w Chorzelowie

Zapraszamy na IV Ogólnopolską Noc Bibliotek!
Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 czerwca.


My również włączamy się w akcję!  Zapraszamy do naszej Biblioteki o godzinie 18.00.
Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski będziemy czytać polską literaturę, oglądać ilustracje polskich twórców, poznawać polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażać sobie Polskę za 100 lat.
W programie: projekcja filmu „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej, który pół roku temu miał premierę kinową, zajęcia plastyczne, zabawy, czytanie oraz wieczorny spacer. W tym dniu zapraszamy również do wypożyczania i zwrotów książek.
Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne
 i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w kolejne dni.