MOJA, TWOJA, NASZA - BIBLIOTEKA!

8 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, którego hasło przewodnie: "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!" doskonale wpisało się w działalność Biblioteki Publicznej w Trześni. W moim miejscu pracy (od ponad 20 lat) uczestniczą czytelnicy, czego dowodem są przypomnienia naszych wydarzeń bibliotecznych w formie publikowanych archiwalnych zdjęć, które z wielkim sentymentem wszyscy wspominaliśmy. Nasza biblioteka jest miejscem do którego czytelnicy zaglądają, jest miejscem dla każdego i z którym się utożsamiają. Mam nadzieję, że nasza biblioteka była i będzie na długie lata miejscem ważnym i miło wspominanym a także często odwiedzanym.

W XX Tygodniu Bibliotek, odwiedziły więc naszą bibliotekę dwie grupy małych przedszkolaczków, które wysłuchały bajeczki A. Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece" oraz obejrzały bajkę o wizycie w ciekawy miejscu czyli bibliotece. Także "Ciekawski George w bibliotece" to książeczka, którą wybrały dzieci z klasy "0" do głośnego czytania w czasie trwania spotkania bibliotecznego. Dzieci bardzo lubią postać George’a - ciekawskiej małpki, która wypożyczyła sobie wiele książek.

Polubiły także bibliotekarkę, której życzyły wszystkiego najlepszego. A mi towarzyszyło wzruszenie i radość. Zwłaszcza, że 8 maja świętują bibliotekarze z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, zapoczątkowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i skłania do refleksji o tożsamości bibliotek a także ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego zwłaszcza wśród społeczności lokalnych i najmłodszych.