Tydzień Czytania Dzieciom w Filii Bibliotecznej w Trześni pod hasłem CZYTANIE USKRZYDLA!

 

Podczas trwającego  XV Ogólnopolskiego  Tygodnia  Czytania Dzieciom pod hasłem: "CZYTANIE USKRZYDLA!" w Filii Bibliotecznej w Trześni odbyło się kilka spotkań w czasie których dzieciom głośno czytano teksty książek.  Dzieci z klasy O „a”, wysłuchały tekstu z książeczki "Basia i wolność", którą Biblioteka otrzymała w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

  W XV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek funkcjonuje hasło "Czytanie uskrzydla" i dużo w tym prawdy. Przedszkolaczki, które przybyły do biblioteki i słuchały czytanej im książeczki, okazały wiele entuzjazmu i radości z faktu czytania historyjki o znanej im już Kici Koci. Ich roześmiane buzie i błyszczące oczka świadczyły o tym, że uwielbiają słuchać czytanych im bajeczek.

W czasie obchodów XV Tygodnia Czytania w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", do biblioteki przybyli także uczniowie kl. V, którym w skrócie została przedstawiona idea czytania dzieciom i tego, jak duże ma ono znaczenie w życiu. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki A. Maleszki "Czerwone krzesło" i zostali zaproszeni do uczestnictwa w II edycji Nocy Bibliotek, podczas której został wyemitowany film kinowy, nakręcony na podstawie książki Maleszki.

Mimo, że XV Tydzień Czytania zakończył się, ale czytać będziemy nadal, ponieważ wzbudzenie i ukształtowanie nawyku czytania, przynosi wiele korzyści intelektualno-emocjonalnych dzieciom, które zaprocentują na przyszłość.  Podczas ostatniego ze spotkań, dzieci z klasy O "b", wysłuchały fragmentów bajeczki "Przygody Maszy i niedźwiedzia", którą znają z tv oraz z wystawek nowo zakupionych książek.

CZYTAJMY DZIECIOM 20 MINUT DZIENNIE – CODZIENNIE !!!